معرفی دانشکده الهیات

 

دانشکده الهیات پردیس فارابی دانشگاه تهران بدلیل ارتباط و بهره مندی از ظرفیت مراکز عظیمی چون حوزه علمیه قم و وجود استادانی شاخص و توانمند از مهم ترین مجموعه های علمی در سطح دانشگاه تهران به حساب می آید.

دانشکده مذکور هم اکنون دارای گروه های آموزشی علوم قرآن و حدیث؛ فقه و مبانی حقوق اسلامی؛ فلسفه، کلام و ادیان؛ زبان ادبیات عرب و شعیه شناسی ومعارف اسلامی می‌باشد ، که در مقاطع سه گانه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هر ساله طبق شرایط وزارت علوم و دانشگاه تهران دانشجو می پذیرند.

در حال حاضر این دانشکده دارای 1218 دانشجو، 21 رشته و گرایش تحصیلی ، 43 عضو هیات علمی و 6500 فارغ التحصیل می باشد.

یکی از رسالت های مهم دانشکده تربیت کارشناسان توانمند در حوزه علوم انسانی و اسلامی به منظور انجام خدمات علمی در نهادهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی چون آموزش پرورش، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، صداو سیما و دیگر مراکز مشابه می باشد.

دانشکده دارای دو معاونت آموزش و پژوهش می باشد. معاونت آموزش وظیفه پیگیری امور آموزشی دانشجویان چون برنامه ریزی تحصیلی، انجام امور پایان نامه ها و رساله های علمی و جذب و دعوت از استادان شاخص را عهده دار است.

معاونت پژوهش نیز فعالیت علمی و تحقیقی استادان و دانشجویان و ارتقای علمی دانشکده را متکفل است.

از کارهای مهم دانشکده در سال 1399 دانشکده الهیات برگزاری همایش علمی –فرهنگی چالش کرونا و زندگی مومنانه است که با مجوز و نمایه در ISC و حدود 80 نشست علمی در حال اجرا است.